تقویم تاریخ - 13 اردیبهشت

13 اردیبهشت 1397 - 8:00
تقویم تاریخ - تقویم تاریخ - 13 اردیبهشت
تقویم تاریخ - 13 اردیبهشت
امتیاز مطلب: 94%

تولد نیکولو ماکیاولی فیلسوف ایتالیایی

نیکولو دی برناردو دِ ماکیاولی فیلسوف انسانگرا، شاعر، نمایشنامه نویس و آهنگساز ایتالیایی 3 می 1469م. در فلورانس دیده به جهان گشود. وی با نوشتن کتاب "شهریار" و تقدیم آن به خاندان "مدیچی" (حاکمان وقت فلورانس) متهم به حمایت از حکومت اقتدارگرا و ستمگر شده است. برای مشاهده ی ویدیوی خلاصه ی کتاب شهریار اثر ماکیاولی به لینک زیر مراجعه نمایید.

مشاهده ویدیوی خلاصه ی کتاب شهریار

ماکیاولی - نویسنده شهریار

تولد بینگ کرازبی خواننده آمریکایی

بینگ کرازبی

هری لیلیس "بینگ" کرازبی خواننده و بازیگر آمریکایی، 3 می 1903م. در تاکوما - واشینگتن دیده به جهان گشود. وی در سال 1944م. برای فیلم "راه خود را می روم" اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و در سال 1963م. برنده ی نخستین جایزه گرمی شد. وی یکی از 22 هنرمندی است که سه ستاره در پیاده روی شهرت هالیوود دارد.

تولد جیمز براون خواننده آمریکایی

پادشاه فانک - جیمز براون

جیمز جوزف براون جونیور خواننده آمریکایی، 3 می 1933م. در بارنول - کارولینای جنوبی متولد شد. وی مشهور به "پادشاه فانک" و "پدرخوانده موسیقی سول" می باشد.

تولد آکیو تویودا مدیرعامل شرکت خودروسازی تویوتا

مالک تویوتا

آکیو تویوتا مدیر عامل دومین شرکت بزرگ خودرو سازی جهان، 3 می 1956م. در ناگویا - آیچی متولد شد. وی نوهی کیشیرو تویودا بنیان گذار شرکت خودروسازی تویوتا می باشد.

تولد مریم میرزاخانی ریاضیدان ایرانی

مریم میرزاخانی ریاضیدان ایرانی، 13 اردیبهشت 1356ش. در تهران متولد شد. استاد دانشگاه استنفورد تنها زن جهان و تنها ایرانی است که موفق به دریافت مدال فیلدز گردیده است.برای مشاهدهی بیوگرافی مریم میرزاخانی نابغه ریاضی ایرانی به لینک زیر مراجعه نمایید.

مریم میرزاخانی نابغه ی ریاضی ایرانی

مریم میرزاخانی

برای مشاهدۀ ویدئوی بیوگرافی مریم میرزاخانی روی لینک کلیک نمایید.

آیا به نظر شما این مطلب مفید بود؟

2018-07-15 09:22:30
  • نظرات
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

کد امنیتی فرم ثبت دیدگاه
دسته بندی ها